Lineage Logisics. Tot tien jaar terug had waarschijnlijk nog nooit iemand van het bedrijf gehoord buiten Amerika. Dat is niet raar want in die tijd had het bedrijf maar één warehouse, in Seattle. Daarna is het hard gegaan. De eerste kennismaking met het Amerikaanse bedrijf in Nederland was de overname van Partner Logistics in 2017. Sindsdien volgden vele overnames.
Overname Kloosterboer
De grootste en misschien wel meest bekende overname de afgelopen tijd was Kloosterboer in 2021. Een monumentale stap in de richting van onze visie om ‘s werelds meest dynamische temperatuurgecontroleerde logistieke bedrijf te worden met de mogelijkheid om klanten in verschillende landen over de hele wereld te bedienen. Zo omschreef het bedrijf deze stap.
Miljarden financiering
Gesteund door vele miljarden investeringsgeld bouwde het bedrijf de afgelopen maanden fors door aan zijn imperium. Sinds januari 2020 heeft Lineage $ 6 miljard aan financiering opgehaald, waardoor het een aanzienlijke oorlogskas heeft om te besteden aan technologie, faciliteiten en acquisities.
Meer overnames
Zo nam Lineage begin dit jaar H&S Coldstores, Frigocare Rotterdam en Van Tuyl Logistics over. De deals levert Lineage 250.000 kubieke meter koelopslagcapaciteit op in de Benelux.
In maart nam Lineage Veldboer, een eigenaar en exploitant van twee koelhuizen in Noord-Holland over. De twee vestigingen in Noord-Holland zijn samen goed voor 5.800 europallets, 10 koelcellen en vier vriestunnels. Naast het koelen, koelen en ontdooien, verzorgt Veldboer de in-house transport- en logistieke diensten en de klanten inklaringsondersteuning.
