12 De strategie achter Toyota Automated Logistics
De krachtenbundeling van Vanderlande met Viastore en Bastian is per 1 april een feit. Maar waarom en wat levert het op voor het nieuwe bedrijf Toyota Automated Solutions en de logistieke markt? Drie internationale experts delen hun visie.
18 AutoStore code gekraakt
Een relatief eenvoudige aanpassing in de pickstrategie kan leiden tot indrukwekkende prestatieverbeteringen. Dat claimen onderzoekers van de Erasmus Universiteit Rotterdam.
26 Oorlog met Iran – de impact op de logistiek
De onrust in het Midden-Oosten neemt toe met de aanval op Iran. Hoe moeten we de gevolgen van deze crisis voor de logistiek en supply chain management inschatten? Hoogleraar Jack van der Veen onderscheidt drie perspectieven; operationeel, tactisch en strategisch.
32 Pickrobot Active Ants’ next step
Active Ants zet zijn volgende stap in automatisering en robots: de AI gedreven pickrobot. De robot moet de fulfilmentspecialist efficiënter en flexibeler maken en daarmee de kwaliteit verhogen.
44 Wereldhandel blijft overeind te midden van spanningen
Ondanks oplopende geopolitieke spanningen en handelstarieven blijft de wereldeconomie sterk met elkaar verbonden. Nederland staat hoog op de globaliseringlijst.
EN VERDER
3 Voorwoord
6 Onrust Midden-Oosten, logistieke gevolgen
8 Inside mega dc DSV in Moerdijk
11 GXO gaat in lingerie logistiek
16 AI-waarde in warehouse automatisering bouwen
21 Column BMWT
22 Jungheinrich gaat voor snelle en krachtige hef- én reachtrucks
25 Swisslog zet in op software
30 Decathlon standaardiseert supply chain met Skyfleet
35 Zo start je met automatisering van je warehouse
36 Teveel voorraad?
38 Productnieuws
40 Automatisch laden en lossen
47 Automatisering in de lift
48 De AI revolutie als gamechanger
Op de cover: Bram Blondé, ceo Active Ants (foto AI gegenereerd)

