Scallog robotiseert mezzanine distributiecentrum Newpharma

scallog newpharma

Newpharma robotiseert zijn distributiecentrum in Luik. De Belgische pharmaspecialist heeft een mezzanine van 1500 vierkante meter voorzien van een twintigtal robots.

Twintig robots met 275 mobiele rekken. Dat is de investering die Newpharma heeft gedaan in zijn warehouse in Luik. De robotoplossing van Scallog, dat de Benelux wil veroveren samen met Vanas, worden ingezet op het logistieke platform van Newpharma.

Scallog oplossing

Met een oppervlakte van 30.000 m², verdeeld over drie verdiepingen, verzendt Newpharma dagelijks tussen de 8.000 en 10.000 bestellingen. Een oppervlakte van 1.500 m² op een mezzanine op de bovenste verdieping is door Scallog gerobotiseerd om de logistieke prestaties te verbeteren.

Arnaud Gielen, Operations Director van Newpharma: “Deze robotisering zorgt ervoor dat we onze productstromen kunnen optimaliseren en het tempo van onze orderpicking kunnen versnellen, zodat het ‘menselijkerwijs mogelijk’ is en tegen de best mogelijke kosten.”

Productiviteit orderpicking distributiecentrum

Volgens Scallog heeft het systeem de productiviteit bij het orderverzamelen van producten met meer dan 50% verhoogd. “Met dit robotsysteem kunnen vier operators het werk van een dozijn operators met gemak en vloeiend uitvoeren, stelt Arnaud Gielen.

Newpharma wil de komende maanden de verpakkingsoperaties automatiseren en, “in de nabije toekomst zijn we van plan om de Scallog installatie te verdubbelen.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.