QLS heeft wereldprimeur in nieuw fulfilment center

AutoStore vs FlexBins

QLS heeft er een nieuw fulfilment center bij. Het nieuwe warehouse staat in Alblasserdam waar QLS het vernieuwende FlexBins AutoStore-systeem in gebruik genomen. Hiermee is de e-fulfilment speler de eerste ter wereld die het systeem in gebruik neemt.

Een wereldprimeur en een nieuw fulfilment center. QLS doet het in Alblasserdam waar het zijn nieuwe locatie heeft geopend. Deze uitbreiding moet het bedrijf in staat stellen zijn klanten nog beter van dienst te zijn. Het nieuwe warehouse in Alblasserdam beslaat 16.000 m² en is net als in Dordrecht voorzien van Autostore van Lalesse. Maar een hele speciale; het FlexBins concept.  

Nieuw AutoStore systeem QLS

Het FlexBin concept is een dual-gridconfiguratie waarbij een tweede AutoStore-grid met grotere bins (425 mm) direct werd gekoppeld aan de bestaande installatie met 220 mm-bins. Zo kan QLS binnen één systeem producten met verschillende hoogtes en volumes automatisch verwerken.

De primeur ontstond vanuit een praktische uitdaging bij QLS: De wens om alle producten binnen één geautomatiseerd proces te verwerken. De oorsprong van dit systeem ligt in 2023 toen Lalesse is samenwerking met AutoStore een pilot systeem ontwikkelde voor QLS in zijn fulfilment center in Dordrecht. Het systeem is doorontwikkeld tot het FlexBins-concept.

Binhoogtes AutoStore

Het FlexBins-systeem maakt het mogelijk om drie verschillende binhoogtes (220, 330 en 425 mm) binnen één grid te combineren. Dat verhoogt de opslagdichtheid met 10 tot 15% en vergroot de productdiversiteit die binnen hetzelfde systeem kan worden verwerkt. Processen zoals orderconsolidatie en buffering kunnen bovendien volledig binnen de AutoStore-opstelling plaatsvinden, zonder extra systemen of handmatige stappen.

“Met deze upgrade zetten we een belangrijke stap in de richting van nog flexibelere en toekomstgerichte warehouse-automatisering,” zegt Mark van de Weijer, sales manager bij Lalesse Logistic Solutions. “Onze samenwerking met QLS toont hoe innovatie direct bijdraagt aan efficiëntere logistiek en optimale ruimtebenutting.”

Vincent de Koning, operationeel manager bij QLS: “Met FlexBins kunnen we nu vrijwel ons volledige assortiment binnen één uniform AutoStore-proces verwerken. Dat scheelt handmatige handelingen, verhoogt onze opslagdichtheid en verkort de doorlooptijd aanzienlijk. Samen met Lalesse en AutoStore zetten we hiermee een toekomstbestendige stap richting schaalbare e-commerce fulfilment.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.