Westfort bouwt aan slimste vleesbedrijf met nieuwe intralogistiek

Westfort

Westfort, een van de modernste vleesbedrijven ter wereld, gaat samen met system integrator Inther Group de interne logistiek verbeteren en verder uitbreiden in het distributiecentrum in IJsselstein onder Utrecht.

Westfort begon in 2014 met de nieuwbouw van dit warehouse. Deze locatie zal nu worden uitgebreid met een centrale verwerkingslocatie en geïntegreerde invries‐ en vriesopslag met een oppervlakte van 38.000 vierkante meter.   

Alles op één locatie  

De keuze om alle nieuwe faciliteiten op één locatie te realiseren, levert veel voordelen op, zegt Westfort-CEO Robbert van ’t Hoff: “Een van de belangrijkste voordelen is dat we door deze centralisatie de interne logistiek enorm verbeteren.”

“Daarnaast gaan medewerkers werken  met de nieuwste vleesverwerkingstechnologieën. Ten slotte kunnen klanten er zeker van zijn dat op de meest efficiënte wijze en volgens de hoogste standaarden aan hun producten wordt gewerkt. Hierdoor ontstaat een beter product, duurzamer geproduceerd volgens de hoogste standaard.”   

Uniek ‘no hands’ vrieshuis 

Een van de unieke onderdelen binnen de totale nieuwbouw is de realisatie van een ‘no hands’ vrieshuis. Vanaf het moment dat de producten ingepakt zijn, komen er in het proces van intern transport, invriezen, sorteren, palletiseren en vriesopslag geen handen meer aan te pas tot aan het moment dat de ingevroren producten verladen worden. 

Shuttlesysteem

Belangrijk onderdeel binnen dit systeem is het AS/RS shuttlesysteem van 3 gangen en 24 niveaus waar individueel ingevroren dozen gebufferd worden  voordat deze worden gepalletiseerd. 

Martijn Herder, CEO van Inther Group: “Door het direct  invriezen van de producten en later uitsorteren naar ‘artikel reine’ pallets realiseren wij naast  een efficiencyslag ook een kwaliteitsverbetering. Alom een win‐winsituatie voor zowel productie als logistiek.”  

Realisatie in 2020  

Begin 2020 zal begonnen worden met de installatie. Naar verwachting zal de totale uitbreiding in  augustus 2020 in gebruik worden genomen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.