Europese voedingsdistributeur kiest Vocollect Voice

Europese voedingsdistributeur kiest Vocollect Voice featured image

Steeds meer Europese bedrijven in de voedingsdistributie en –productie melden positieve resultaten na de implementatie van spraaktoepassingen van Vocollect in hun distributiecentra. Met Vocollect Voice houdt het distributiepersoneel tijdens het werk de ogen en de handen vrij.

De Europese voedingsbedrijven rapporteren dan ook productiviteitsstijgingen van 9 tot 45% en een daling van het aantal fouten die tot 75% kan oplopen.

Europa volgt Amerika
Vocollect Inc, de Amerikaanse moedermaatschappij die dit jaar haar 20e verjaardag viert, boekt al langer successen in de voedingssector. Ook in Europa, waar Vocollect nu vijf jaar actief is, doen steeds meer voedingsbedrijven hun voordeel met de spraaktechnologie van Vocollect. In 2006 hebben een groot aantal ondernemingen het systeem geïmplementeerd.
In de Benelux zijn implementaties uitgevoerd door de keten van voedingssupermarkten Super De Boer en het Belgische JAVA. Beide bedrijven melden lagere foutpercentages en een betere productiviteit. Eerder rapporteerden ook diepvriesdistributeur Covee en vleeswarenfabrikant Depuydt Vleeswaren positieve resultaten met Vocollect Voice. In Frankrijk hebben de supermarktketen Système U Ouest en Easydis (een leverancier van logistieke diensten voor de supermarktketen Casino) de resultaten van hun implementatie van Vocollect Voice bekend gemaakt. Beide bedrijven zijn ook voedingsdistributeurs. Système U heeft zijn logistieke productiviteit in de verse voeding met 13 tot 15% verbeterd, terwijl het algemene foutpercentage aanzienlijk is gedaald. Easydis, dat 35 distributiecentra uitbaat, meldt een productiviteitsverbetering van 6%. Dirk Rossmann GMBH, een van oorsprong Duitse keten met 1.160 verkooppunten in Duitsland, Polen, Hongarije en de Tsjechische Republiek meldt eveneens positieve resultaten. De overstap naar orderselectie heeft de onderneming een productiviteitswinst van gemiddeld 10% opgeleverd. In Denemarken rapporteert Aarstiderne, een online distributeur van biovoeding, een vermindering van de selectiefouten met 75%. Dankzij de spraaktechnologie van Vocollect kan het Deense bedrijf nu met hetzelfde aantal mensen 30% meer orders verwerken. In Italië en Spanje, dienen Primafrost and Samontana zich aan als referentieklanten.

‘Go to market’ strategie
De voedingssector is het begin, andere sectoren zullen volgen, betoogt Patrick Vandenbemd, country manager Vocollect Benelux.
“Vocollect wil spraakgestuurd werken uitbreiden naar een steeds grotere variëteit van toepassingen en marktsegmenten. Dankzij de unieke samenwerking met onze implementatiepartners, Zetes en Psion Teklogix, kunnen wij het personeel de voordelen van spraaktechnologie aanbieden, zodat er minder fouten worden gemaakt en de productiviteit verbetert. We willen de sterke reputatie van Psion Teklogix’ en Zetes in de globale toeleveringsketen en de logistiek benutten om overal ter wereld aan de meest uiteenlopende klantenbehoeften te kunnen voldoen.”
Raf Jesierski, EMEA marketing manager bij Vocollect, voegt toe: “Het is geen wonder dat Vocollect snel succes boekt in de voedingsindustrie en -distributie, eerst in de Verenigde Staten en nu in Europa. In de voedingssector zijn de voordelen van Voice-Directed Work namelijk sneller zichtbaar dan elders. De voedingsdistributie vereist een snelle, complexe logistiek met een betrouwbare traceerbaarheid en uiterst competitieve marges. Onze technologie leidt tot aantoonbare verbeteringen van de productiviteit, de tevredenheid van het personeel en de foutcijfers. Maar momenteel boeken wij ook vooruitgang in veel andere sectoren, zoals retail, logistieke diensten, productie en gezondheidszorg.”

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.