Toyota Material Handling Europe heeft een strategische samenwerkingsovereenkomst gesloten met Gideon, dat in 2022 een autonome heftruck voor laden en lossen van trailers lanceerde, Toyota sluit de deal als antwoord op de toenemende marktvraag naar eenvoudige autonome oplossingen met zelfnavigerende voertuigen en een eenvoudige gebruikersinterface.
Toyota uitbreiding aanbod
Door de technologie van Gideon, die zijn robots heeft geleverd aan DB Schenker, te combineren met de eigen voertuigen kan Toyota Material Handling automatisering bieden voor een breed scala aan logistieke toepassingen en de implementatietijd van projecten aanzienlijk verkorten. Patric Hed, SVP Logistics Solutions bij Toyota Material Handling Europe: “Gideon heeft een indrukwekkende softwarestack en vision-modules ontwikkeld, die flexibel, intelligent autonoom gedrag combineren met specifieke focus op logistieke toepassingen en gebruiksvriendelijkheid die de komende jaren waarde zullen toevoegen voor onze klanten.”
Toyota is van plan om in de loop van 2024 nieuwe toepassingsoplossingen aan de markt te kunnen presenteren, te beginnen met order fulfilment-oplossingen voor retaildistributie.


