Voorheen liep iedereen het magazijn in en pakte wat nodig was, blikt projectleider Jeroen Wagenaar terug. Dat leidde tot onduidelijkheid en fouten.
Om de grip op het voorraadbeheer terug te krijgen, koos het bedrijf voor de Kardex Shuttle – een verticaal liftsysteem dat direct gekoppeld is aan het ERP-systeem van Wagenaar Engineering. Sindsdien is het voorraadbeheer digitaal, accuraat en klaar voor verdere groei.
De verandering gaat verder dan alleen techniek. Het nieuwe systeem bracht ook een mentaliteitsomslag met zich mee. Medewerkers vragen nu materialen aan via het systeem, in plaats van zelf op zoek te gaan. Het effect is direct merkbaar:
- Minder verspilling
- Meer overzicht en rust
- Volledige ERP-integratie
- Meer ruimte dankzij compact opslagformaat
“De Shuttle neemt veel minder vloeroppervlak in beslag dan het oude legbordmagazijn,” aldus Jeroen. “We hebben nu zelfs ruimte gecreëerd voor uitbreiding van de productie.”
Wat begon met één Kardex Shuttle groeide al snel uit naar twee systemen. Inmiddels wordt de aanschaf van een derde kast overwogen. Wagenaars advies aan andere bedrijven: “Zorg dat je goed voorbereid bent. Denk na over je processen, je koppelingen, en betrek je mensen erbij. Het gaat niet alleen om de kast, maar om het hele systeem eromheen.”


