Het nieuwe systeem biedt ruimte voor meer dan 31.000 palletlocaties op een oppervlakte van 14.000 m². In totaal zullen twintig autonome Atlas-shuttles opereren op vier niveaus, ondersteund door vijf hogesnelheidsliften. Met vijf inbound- en zeven outboundstations kan de installatie tot 6.000 palletbewegingen per dag verwerken (3.000 inkomend en 3.000 uitgaand). De tweede en derde implementatiefase, inclusief verdere software-integratie, moeten in september 2025 worden afgerond. De volledige ingebruikname staat gepland voor het eerste kwartaal van 2026.
Verlagen installatiekosten
“Het hergebruik van onze bestaande infrastructuur heeft ons geholpen de installatiekosten en de CO₂-impact te verlagen, terwijl we vanaf dag één echte waarde konden creëren. Het project wordt uitgerold in een operationeel magazijn en tot nu toe is er geen enkele impact voor klanten geweest,” zegt Wim Van Leuven, projectverantwoordelijke bij ODTH.
Een opvallend aspect van het project is dat ODTH en Movu Robotics kozen voor het hergebruik van bestaande stellingen. Daarmee werden de investeringskosten gedrukt én ruim 680 ton CO₂-uitstoot vermeden.
“Het is de eerste keer dat Movu OPS ons Movu Atlas-shuttlesysteem aanstuurt, volledig intern ontwikkeld. Het resultaat: een perfect geïntegreerde, snelle, flexibele en intelligente oplossing die bewijst dat modulaire en toegankelijke automatisering de toekomst van de logistiek is,” aldus Christophe Coulongeat, directeur-generaal van Movu Robotics.


