Plus centraliseert vrieslogistiek

plus vries logistiek

Plus kiest ervoor om alle diepvriesactiviteiten vanaf 2026 te centraliseren. Daarmee wil de retailer de keten vereenvoudigen, kosten verlagen en beter aansluiten op de nieuwe volumes na de fusie met Coop.

Plus houdt van centraliseren. Besloot het vorig jaar nog zijn pas opgeleverde vers distributiecentrum in Deventer alweer van de hand te doen en het vers te bundelen in Barendrecht. Nu gaat de supermarktketen ook zijn diepvries logistiek centraliseren. Plus brengt de vrieslogistiek onder bij Americold.

Plus kiest voor Amerikaanse vriesspecialist

De keuze voor Americold volgt op een aanbestedingstraject waarin verschillende logistieke partijen zijn beoordeeld. Met de selectie van één gespecialiseerde partner kiest Plus voor schaal en focus in vrieslogistiek, aldus de supermarktketen in zijn jaarverslag 2025. Americold geldt wereldwijd als een van de grotere spelers in cold chain logistics en beschikt in Nederland over een strategisch gelegen locatie in Barneveld, die landelijke dekking ondersteunt.

De inzet op één servicepartner moet niet alleen de operationele complexiteit verminderen, maar ook bijdragen aan een stabielere en beter schaalbare logistieke operatie.”Met deze overgang naar Americold brengen we onze diepvriesactiviteiten in lijn met de nieuwe volumes, hebben we één servicepartner en realiseren we lagere kosten”, aldus Plus.In 2026 moet de centralisatie afgerond zijn.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.