Leen Menken, onderdeel van bPost net als Active Ants, heeft het startschot gegeven voor de bouw van een warehouse op bedrijventerrein Lansinghage in Zoetermeer.
In dit nieuwe pand kan Leen Menken voorlopig de groeiende vraag van leveranciers naar geconditioneerde fulfilment, in combinatie met actief geconditioneerde distributie, blijven faciliteren. Hierbij ligt de focus op rechtstreekse distributie naar bedrijven (horeca) en consumenten.

In 2021 heeft de aanzienlijke groei van zowel bestaande als nieuwe klanten alle capaciteit van het Zoetermeerse bedrijf opgeslokt. “Met deze uitbreiding wordt de capaciteit van Leen Menken bijna verdubbeld. Naast een natuurlijk koelmiddel wordt het dak volledig voorzien van zonnepanelen en wordt aanvullend windenergie als energiebron gebruikt. De CO2 uitstoot zal daarmee volledig neutraal zijn”, aldus Lucas Roskam, algemeen directeur van Leen Menken. Naar verwachting is het nieuwe pand eind 2022 operationeel.