De AGV’s, of E’gvs (Egemin guided vehicle), zorgen voor het volautomatisch transport van verpakkingsmaterialen voor de roltabakproductielijnen en het transport van afgewerkte producten van deze lijnen. Het E’gv-systeem omvat vijf narrow E’gv’s van het type FLV1010/NL, voor het transport van verpakkingmaterialen, lege pallets en pallets met afgewerkte producten. Vier counterbalance E’gv’s van het type CLV1404/CL transporteren tabaksvaten van het magazijn naar de zestien productielijnen waar zakjes en verpakkingen worden gemaakt. Het systeem beschikt ook over een volledig automatisch batterij wisselstation. De E’gvs kunnen er hun batterij wisselen zonder tijdverlies en zonder menselijke tussenkomst.
Inzettaken
De vijf narrow E’gv’s verzorgen gecombineerde transporten tussen de palletiseermachines en de productielijn. Ze leveren nieuwe lege pallets af in een bufferlocatie en brengen pallets met afgewerkte producten naar de centrale automatische verpakkingslijn, ook geleverd door Egemin. Hierdoor is er geen handmatige verpakking meer nodig. De E’gv’s transporteren ook verpakkingsmaterialen zoals kartonnen dozen, filters, cellofaanpapier en verzendkisten naar de productielijnen. Deze vrij kleine E’gv’s passen goed in de compacte productieruimte van JTI. Ze voeren ook secundaire taken uit, zoals tabakstof verzamelen en verpakkingsafval van de productiemachines verwijderen.
Beheersysteem
De vier counterbalance E’gv’s zijn uitgerust met een speciaal klemsysteem waarmee ze de containers naar de invoerconveyors kunnen brengen en in de bestaande vultrechters kunnen leegmaken. Deze counterbalance E’gvs nemen ook de lege tabakcontainers mee terug. Om de stroom van containers op de E’gvs te beheren, is Egemins E’tricc-software gekoppeld aan het bestaande beheersysteem van het magazijn van ISIS / Garbuio-Dickinson. Alle bewegingen van de E’gv’s worden autonoom beheerd door het E’tricc-controlesysteem, dat de informatie over de productieorders voor elke productielijn rechtstreeks ophaalt uit het SAP-systeem. Egemin ontwikkelde hiervoor speciale bedieningsschermen waarop operatoren aan de productiemachines zelf transportopdrachten voor verpakkingsmateriaal en afgewerkte producten kunnen aanvragen.
Pallets
Egemin leverde voorts drie installaties om pallets te ontstapelen. De narrow E’gv’s brengen lege pallets naar de palletiseermachines voor afgewerkte producten. Egemins AGV-systeem beheert dus automatisch alle materiaal- en productstromen naar en van de lijnen voor het maken van zakjes en verpakken: van de toevoer van alle tabak, verpakkingsmaterialen en lege pallets over de uitvoer van afgewerkte producten. Om de prestaties van dit proceskritische AGV-systeem te controleren en te optimaliseren, voerde Egemin een simulatie uit van de volledige installatie met eigen ontwikkelde modelleringtools.


