Hoewel er nog een wereld te winnen is qua duurzame last mile, schieten flitsbezorgers als paddenstoelen uit de grond in Nederlandse steden waaronder Amsterdam. De oprukkende supersnelle boodschappenbezorgdiensten geven ook steeds meer overlast. Reden voor de gemeente Amsterdam een warehouse ‘dark store’ genoemd te sluiten van Zapp.

Overlast mini dc’s
In verband met overlast (dubbel geparkeerde auto’s van leveranciers of rondhangende bezorgers die wachten op een bestelling) moet een mini distributiecentrum van Zapp op de Fagelstraat in West sluiten, meldt AT5.
Buurtvervuiling
De mini- distributiecentra zijn vaak gehuisvest in de stad in vaak onopvallende (voormalige winkel-)pandjes. De afgeplakte puien waarachter de mini-dc’s zijn gehuisvest, bevorderen de aantrekkelijkheid van de wijk niet.
De magazijnpunten van flitsbezorgers bezorgen ook veel overlast voor de buurten waar ze zijn gevestigd. Daarom heeft de gemeente besloten om een van deze magazijnen verplicht te laten sluiten. Naar andere magazijnpunten loopt nog een onderzoek.
Foto: Zapp