DWS koopt spiksplinternieuw distributiecentrum Stedin

stedin distributiecentrum

DWS heeft het nieuwe distributiecentrum van Stedin ingelijfd. De vermogensbeheerder heeft namens een institutionele investeerder het nieuwe warehouse gekocht.

Het nieuwe distributiecentrum voor netbeheerder Stedin op bedrijventerrein De Biezen in Vianen is begin april opgeleverd. Het dc is drie maanden later verkocht aan DWS.

Het dc staat op bedrijventerrein De Biezen in Vianen en is ontwikkeld met als doel de opslagcapaciteit van een regionale netbeheerder te verdubbelen. Deze netbeheerder huurt het 42.000 m² grote gebouw voor een vaste periode van 12,5 jaar.

Duurzaamheid distributiecentrum

Het warehouse heeft duurzaamheidsstandaard BREEAM-NL Nieuwbouw Excellent en is uitgerust met diverse energie-efficiënte en milieuvriendelijke voorzieningen, waaronder zonnepanelen op het dak en laadpunten voor elektrische voertuigen.

Ulrich Steinmetz, Head of European Real Estate Transactions bij DWS: “De aankoop past binnen de strategie om een hoogwaardige en gediversifieerde pan-Europese vastgoedportefeuille op te bouwen voor dit mandaat. De Nederlandse logistieke markt, die rust op een stabiele economie, structureel aanbodtekort en een aanhoudende vraag, vervult een sleutelrol in de energietransitie en in de herinrichting van Europese toeleveringsketens.” 

Markus Wickentraeger, Head of Real Estate Portfolio Management Europe bij DWS: “DWS combineert lokale marktkennis met een Europees netwerk aan strategische partners om woning- en logistieke beleggingen gericht aan te kopen en te beheren. Dankzij deze werkwijze kan DWS in alle grote Europese markten goed gespreide portefeuilles samenstellen.” 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.