Vier vestigingen
In Bodegraven startte het tweetal een nieuw op- en overslagbedrijf, met destijds vijftien medewerkers. Inmiddels telt Dammes Laban ruim vijftig werknemers en beschikt het over in totaal 45.000 m2 opslagruimte, verspreid over vestigingen in Bodegraven, Hazerswoude-Dorp, Waddinxveen en Vlaardingen. Ook verzorgt het bedrijf voor zijn klanten het transport van goederen, zowel over de weg, als over het water en door de lucht.
Simpel
Hoewel Dammes Laban voor de komende jaren geen concrete groeidoelstelling heeft geformuleerd, verwacht het bedrijf wel te kunnen blijven groeien. “We zijn een ondernemend bedrijf dat goed werk leveren hoog in het vaandel heeft staan”, zegt Pieter Laban. “In feite is logistiek heel simpel: het gaat erom dat je zo efficiënt mogelijk met arbeid, ruimte en je ander middelen omgaat. Wij zijn daar goed in, en daardoor zijn we de afgelopen tien jaar snel gegroeid. Maar groei was nooit een doel op zich. Professionalisering is dat daarentegen wel, zo laat het tweetal weten.
Automatisering
“We willen doorgroeien als dienstverlener voor middelgrote bedrijven, met de service van een kleiner bedrijf en de tools die grotere op- en overslagbedrijven ook hebben.” Automatisering speelt daarbij een belangrijke rol; het stelt Dammes Laban in staat om de klanten continu goed te informeren over bijvoorbeeld de slow- en fastmovers in hun voorraad. “We investeren dit jaar fors in onze automatisering, zodat we onze klanten daar meer gegevens over kunnen verschaffen.”


