Ga naar hoofdinhoud

Picnic combineert automatisering en flexibiliteit in hypermodern warehouse Utrecht


Het nieuwe, zwaar geautomatiseerde fulfilmentcentrum van Picnic in Utrecht, dat recent werd geopend door de koning, is opgeleverd. Na jaren voorbereiding is het paradepaardje van de onlinesupermarkt af. Slimme automatisering en algoritmes vormen het kloppende hart, maar de mens is nog altijd onmisbaar.

Een distributiecentrum dat ‘op deze schaal nog niet eerder is gerealiseerd’. Zo kondigde de onlinesupermarkt eind 2020 de bouw van zijn vergaand geautomatiseerde fulfilmentcenter aan. Twee jaar later is het hypermoderne dc een feit en worden de eerste orders afgehandeld in het meest geautomatiseerde dc van het zes jaar oude bedrijf.

De (logistieke) opmars van Picnic

De transformatie van Nederlands grootste onlinesupermarkt is even snel als indrukwekkend. Picnic startte in 2015 in Amersfoort. Picken van orders gebeurde in een apart deel van het Boni-dc. Anno 2022 draait de onlinesupermarkt zo’n miljard euro omzet, heeft het nagenoeg landelijke dekking en telt het alleen al in Nederland acht distributiecentra (zie kader),  waarvan het geautomatiseerde dc aan de rand van bedrijvenpark Lage Weide verreweg het meest prestigieuze en kostbaarste is. 

Premium artikel

Je wilt een   Premium   artikel lezen.

  • Log in als abonnee
  • Abonneer om direct onbeperkt   Premium   artikelen te lezen

Onbeperkt   Premium   artikelen lezen voor €3,62 per maand

Bekijk de aanbieding

– Onbeperkt   Premium   artikelen lezen op warehousetotaal.nl

– Alle edities van Warehouse Totaal digitaal lezen voor € 12,12 per maand

Bekijk de aanbieding

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

x
Mis niet langer het laatste nieuws

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven