Van Vanderlande tot Packsize en van DHL tot Zijderlaan: 2025 staat bol van overnames en fusies

overnames logistiek 2025

2025 is duidelijk een jaar waarin de logistieke sector versneld consolideert. Overnames variëren van traditionele transportbedrijven tot robotica, last-mile technologie, e-commerce fulfilment en verpakkingsautomatisering. Een overzicht van de meest opvallende overnames en fusies dit jaar.

Overnames en fusies in de logistieke sector is de laatste jaren schering en inslag. In 2025 is dat niet anders. Het is een intens jaar van consolidatie binnen logistiek, supply chain, e-commerce fulfilment, technologie en gespecialiseerde dienstverlening. Bedrijven versterken hun positie via strategische acquisities, verbreding van capaciteit of internationalisering. Hieronder een chronologisch overzicht van de belangrijkste overnames.

Overnames Januari – maart

Baas Warehousing & Transport → Bos Transport Service

Per 1 januari versterkte Baas zijn portfolio met de overname van Bos, specialist in autolaadkranen en meeneemheftrucks. De acquisitie levert Baas extra capaciteit in specialistisch transport.

Cornelissen Groep → Van Rijen Transport

Cornelissen vergrootte begin dit jaar zijn positie in food- en drankenlogistiek door Van Rijen Transport over te nemen, onder meer bekend van distributie voor Coca-Cola.

Raben Group → DGO Express

Raben nam begin februari DGO Express volledig over, inclusief de vestiging in Hoogeveen en het volledige wagenpark. De integratie verstevigt Rabens netwerk in Benelux-groupage en contractlogistiek.

DHL → Cryopdp

DHL Group heeft Cryodp overgenomen van Cryoport. Dit gespecialiseerde koeriersbedrijf levert logistieke diensten voor klinische proeven, biopharma en cel- en gentherapieën.

Overnames april– juni

Packsize → Sparck Technologies

Packsize nam begin 2025 de Nederlandse verpakkingsautomatiseerder Sparck Technologies over. De technologie van Sparck wordt zo onderdeel van Packsize’s portfolio voor geautomatiseerde, duurzame verpakkingen.

E. van Wijk Group → Exalto Transport

Op 17 februari werd Exalto, actief in exceptioneel en speciaal transport, onderdeel van E. van Wijk. Hiermee zet het bedrijf een stap in zwaar en complex vervoer.

DHL Group → De Buren

DHL breidde zijn last-mile netwerk uit door pakketkluizenspecialist De Buren over te nemen. De Buren blijft neutraal opereren, maar de deal ondersteunt DHL’s groei in alternatieve afleverlocaties.

Descartes Systems Group → PackageRoute

Descartes investeerde verder in last-mile digitalisering door PackageRoute over te nemen. De software levert real-time inzicht en optimalisatie voor pakketbezorging.

Logistic Force → UBrands + Edco (België)

Logistic Force zette zijn buy-and-build-strategie door met de overname van UBrands, gevolgd door de inlijving van de Belgische uitzend- en opleidingsspecialist Edco op 1 augustus. De groep breidt hiermee zijn grensoverschrijdende hr-diensten voor logistiek uit.

Zijderlaan Tank Logistics → Stubbe

Zijderlaan versterkte zijn positie in vloeistoflogistiek door alle activiteiten van Stubbe over te nemen in juli dit jaar. De overname is inclusief transport en opslag van vloeibare producten.

Najaar 2025: internationale deals en grote fusies

SoftBank Group → ABB Robotics

SoftBank nam de robotica-divisie van ABB over in een miljardendeal. De acquisitie heeft impact op de automatiseringsketen, dankzij de combinatie van AI-platformen met industriële en logistieke robots.

Twee kampeerreuzen bundelen krachten → De Wit Schijndel & Obelink

September 2025 kondigden De Wit Schijndel en Obelink plannen aan om te fuseren. Beide bedrijven beschikken over grote logistieke operaties en uitgebreide e-commerce activiteiten. De fusie wacht nog op goedkeuring van toezichthouders.

Vanderlande en Viastore

Nee dit is geen overname, maar wel een belangrijke fusie. Toyota Industries versterkt zijn positie in de Europese markt voor magazijnautomatisering met een grote herstructurering. De Japanse groep brengt Vanderlande en viastore samen onder één vlag: Toyota Automated Logistics Europe.

QLS → J&J Global Fulfilment

QLS breidde zijn internationale fulfilmentactiviteiten uit via de overname van J&J Global Fulfilment, met versterking van cross-border e-commerce logistiek.

DSV ↔ DB Schenker (Nederland)

Vanaf 1 december zijn DSV en DB Schenker in Nederland volledig samengevoegd en opereren ze onder één merk. De integratie levert een gecombineerd Europees netwerk op en vergroot de schaal in transport en contractlogistiek.

Jacky Perrenot → Vos Logistics

De overname van Vos Logistics door het Franse Jacky Perrenot kwam eind 2025 dichterbij. De deal moet leiden tot een grote gecombineerde speler binnen Europees transport en logistieke dienstverlening.

Wat drijft de overnamegolf in 2025?

De overnames laten zien dat bedrijven anticiperen op structurele marktveranderingen:

*Schaalvergroting en kostenreductie blijven belangrijke factoren in een markt die sterk onder druk staat door personeelstekorten, energiekosten en digitalisering.

*Technische integratie wordt cruciaal: vooral deals rond robotica, automatisering en verpakkingssystemen (SoftBank–ABB Robotics, Packsize–Sparck) zijn gericht op warehouse-innovatie.

*Last-mile transformatie versnelt door de groei van pakketkluizen, route-software en ultraflexibele bezorgopties, zichtbaar in de acquisities door DHL en Descartes.

*Internationale expansie is belangrijker dan ooit: partijen zoals Jacky Perrenot, Raben, Logistic Force en QLS zetten stevige stappen over de grens.

*Retail- en nichemarkten consolideren mee, zoals de kampeerbranche, waar grote spelers met omvangrijke supply chains schaal willen creëren.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.