Logistieke dienstverlener Fiege, die de Toru robot van Magazino volledig heeft geïntegreerd in zijn Duitse dc in Ibberbühren, is begonnen met de bouw van een nieuw distributiecentrum in Zaandam. De graafwerkzaamheden zijn eind oktober 2021 gestart. Inmiddels zijn de eerste palen in de grond geslagen voor de fundering van het gebouw. Binnenkort wordt gestart met de bouw van het dc.
Het dc dat 43.000 vierkante meter groot wordt, verdeeld over vier magazijngedeelten, komt vlakbij het huidige warehouse van Fiege in Zaandam. Het bestaande dc blijft voor toekomstig in gebruik.
Zuiver
De nieuwe locatie wordt gebruikt om een groot deel van de activiteiten van haar klanten te consolideren en als kantoorruimte voor Fieges nieuwe hoofdkantoor. Een van de klanten die in het nieuwe dc gehuisd wordt is online meubelbedrijf Zuiver.
Locatie
De nabij gelegen containerterminals van zowel de haven van Amsterdam als de luchthaven Schiphol maken deze locatie tot een ideale hub in een van Europa’s sterkste economische regio’s, aldus Peter van Dop, algemeen directeur Fiege.

Duurzaamheid
Het pand wordt gebouwd en gecertificeerd volgens de BREEAM Excellent duurzaamheidsnorm. Om een uitnodigend werkklimaat te creëren, krijgt het pand veel natuurlijk licht en, in een poging om elektrische mobiliteit te bevorderen, meerdere EV-oplaadpunten.
Hoofdaannemer Goldbeck Nederland en investeringsmaatschappij Clarion Partners Europe zijn projectpartners.


