De general manager van CHEP Benelux, Christophe Campe, zei tijdens de heropening: “We zijn trots en verheugd dat we dankzij de vernieuwing van ons service center in Tiel nog sterker verankerd zullen zijn in de Benelux regio. Het is essentieel dat we aan onze klanten de best mogelijke diensten blijven leveren door te zorgen voor een efficiënte turnaround van pallets van hoge kwaliteit. Naarmate het aantal bedrijven groeit dat de kosten- en managementvoordelen van ons poolingmodel kent, zal de faciliteit in Tiel waarborgen dat we in een goede positie zijn om aan de groeiende vraag te voldoen.”
Binnen het CHEP-poolingmodel kunnen bedrijven pallets huren wanneer ze deze nodig hebben in plaats van de vaste algemene en beheerkosten te dragen van een eigen palletpool. “We zien in het huidige klimaat met stijgende houtprijzen dat deze voorkeur sterker is dan ooit. Het niet-duurzame karakter van wegwerp-verpakkingen maakt pooling bovendien een steeds aantrekkelijkere optie vergeleken met wegwerppallets en niet-ondersteunde ruilsystemen met witte pallets, die beide minder duurzaam zijn en voor meer afval zorgen”, aldus Campe.
Het service center in Tiel gaat een sleutelrol spelen bij de doelstelling van CHEP om de CO2-uitstoot met 20% te verminderen en zal de standaard ‘best practice’ van CHEP toepassen. Dit houdt in dat afvalmateriaal, waaronder beschadigd hout zoals houtspaanders, wordt gerecycled en verfgebruik wordt geminimaliseerd door overtollige verfspray te hergebruiken, alsook het gebruik van infrarood-drogers om de geverfde pallets efficiënt te drogen.


