Aantal logistieke vacatures stijgt


Het aantal vacatures op het gebied van logistiek en inkoop is het eerste kwartaal met 19 procent gestegen. Dit blijkt uit de analyse ‘Trends en Ontwikkelingen op de arbeidsmarkt voor Logistiek en Inkoop Professionals’ van Michel Verdoold, competence director Inkoop en Logistiek bij Yacht.

Volgens Michel Verdoold was 2011 over het algemeen genomen een goed jaar voor logistieke professionals. Het aantal logistieke vacatures groeide aanzienlijk (12 procent) ten opzichte van het jaar ervoor. Ook vacatures voor inkoopprofessionals stegen met acht procent goed door. Na de zomer liep het vacatureaanbod terug, afgesloten door het slechtste kwartaal van 2011.
“Op dit moment zitten we nog steeds onder het niveau van begin 2011”, zegt Michel Verdoold. “In het eerste kwartaal van 2012 waren er 20 procent minder logistieke vacatures en 13 procent minder inkoopvacatures. Met 19 procent groei van januari 2012 op februari 2012 lijkt het echter alsof we de weg terug omhoog hebben gevonden. ”
Het aantal aanvragen voor managementfuncties zal naar verwachting de komende tijd wat sterker aantrekken dan de uitvoerende rollen. Verdoold: “De logistiek engineer en logistiek planner deden het met name goed in 2011. Als het herstel doorzet, dan wordt 2012 vooral een goede tijd voor de managementrollen. In het derde en vierde kwartaal van 2011 zagen we dat de daling van het aantal vacatures juist werd gevoeld in managementfuncties. De eerste tekenen zijn nu precies omgekeerd; managementfuncties lopen voorop in het aantrekken van het aantal vacatures.”

Interesse om in de logistiek te werken? Kijk voor actuele jobs op Jooble.org!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.