Amazon vraagt toestemming voor testvluchten met drones

Amazon wil testvluchten uitvoeren met drones

Amazon heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteiten (FAA) toestemming gevraagd om testvluchten uit te voeren met drones. De online retailer kondigde in december vorig jaar aan onbemande voertuigen te willen inzetten voor de pakketdistributie.

Amazon wil de testvluchten uitvoeren in de buurt van het hoofdkantoor in Seattle. Het Amerikaanse congres kende eerder al 6 sites toe waar drones konden worden getest, maar niet in de buurt van Amazons hoofdkantoor.

PrimeAir

Het vervoersconcept, PrimeAir genaamd, gaat ervan uit dat pakketjes binnen 30 minuten bij de klant moeten zijn. De drones kunnen met een snelheid van 80 kilometer per uur pakketjes tot 2,3 kilo afleveren in een straal van ruim 16 kilometer rondom een distributiecentrum van Amazon. Dit betekent dat ongeveer 86% van de bestellingen die Amazon krijgt op deze manier kan worden bezorgd.
Amazon verwacht PrimeAir over 4 tot 5 jaar in te zetten.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.