Renault wil de distributie van zijn onderdelen aan dealers in Duitsland verbeteren. Reden voor het automerk een nieuw, centraal warehouse te bouwen. Voor de optimale afhandeling van de orders kiest Renault opnieuw voor magazijnrobotica van Exotec. Renault en Exotec sloegen de handen in 2024 al ineen in het onderdelen distributiecentrum van de autofabrikant in het Franse Villeroy.
Het onderdelen dc van Renault Deutschland in Brühl, nabij Keulen, wordt gemoderniseerd met het Skypod-systeem, dat in 2025 is vernieuwd. De site gaat vanaf 2026 fungeren als centraal distributiepunt voor reserveonderdelen voor dealers in heel Duitsland.
Geautomatiseerd magazijn Renault
Het nieuwe magazijn, met een vloeroppervlak van 24.000 m², is sinds juni 2025 in aanbouw en vervangt het bestaande distributiecentrum. De inrichting is volledig afgestemd op geautomatiseerde opslag en orderverwerking. In Brühl worden 89 Skypod-robots ingezet, die samen een verwerkingscapaciteit van meer dan 1.600 bakken per uur realiseren. De geplande output ligt op circa 1.500 orderregels per uur, waarbij goederenontvangst en orderpicking in één geïntegreerde flow zijn samengebracht.
Naast de fysieke robotica levert Exotec ook de aansturing via zijn Deepsky-softwareplatform. Daarmee worden voorraadbeheer, orderverdeling en robotbewegingen centraal gecoördineerd. De ingebruikname van het geautomatiseerde magazijn staat gepland voor juni 2026.
Betere logistiek spare parts
Voor Renault past het project in een bredere strategie om de logistiek voor aftersales en reserveonderdelen te vereenvoudigen en toekomstbestendig te maken. Door verdere automatisering wil de autofabrikant de betrouwbaarheid van leveringen verhogen en de operationele complexiteit terugdringen, met name in een omgeving waar volumes en orderprofielen sterk variëren.


