Zebra opent Automation Centre of Excellence voor industriële automatisering

zebra innovation

Zebra Technologies en distributeur Clearview hebben samen het Industrial Automation Centre of Excellence geopend in Oxfordshire (VK). Het centrum richt zich op machinebouwers, systeemintegrators en eindgebruikers die aan de slag willen met machine vision-, AI- en 3D-technologie in de industrie en logistiek.

De locatie biedt trainingen, demonstraties en advies op maat. Doel is om bedrijven in de EMEA-regio te ondersteunen bij het verbeteren van kwaliteit, veiligheid en compliance via geavanceerde automatisering. Bezoekers kunnen er bovendien hun eigen proof-of-concepts laten testen en ontvangen een onafhankelijk haalbaarheidsrapport. “Fabrikanten van auto’s, batterijen, elektronica en halfgeleiders, evenals logistieke organisaties, staan voor nieuwe uitdagingen op het gebied van kwaliteit, compliance en veiligheid,” zegt Donato Montanari van Zebra. “Ze hebben een professioneel netwerk nodig dat laat zien hoe technologieën zoals AI en 3D samen kunnen worden ingezet.”

AI groeimotor

Volgens onderzoek van Zebra verwacht 54% van de Europese maakbedrijven dat AI in 2029 een belangrijke groeimotor is. Tegelijk worstelt 84% met het bijhouden van technologische ontwikkelingen. Daarom speelt training een sleutelrol. “Onze missie is om machine vision toegankelijk te maken voor iedereen,” zegt Allan Anderson van Clearview. “Met ons team van gecertificeerde experts en ultramoderne faciliteiten helpen we klanten bij het realiseren van geavanceerde systemen.”

Naast opleiding en advies biedt het centrum ook ruimte voor kennisdeling en samenwerking, precies op het moment dat veel bedrijven hun technologische investeringen willen omzetten in tastbare resultaten.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.