De basis van deze reader is dezelfde 500 mW UHF engine die in alle UHF-producten van Nordic ID zit. Dit maakt het ontwikkelen van software en applicaties eenvoudig. Ook de uitgebreide demo software van de vorig jaar geïntroduceerde SAMPO reader werkt met de nieuwe STIX. Met deze gratis demo en set-up software kunnen eigenlijk alle RFID-functies worden uitgevoerd, zoals zoeken, schrijven, lezen enzovoort.
Typische toepassingen van de STIX zijn het gebruik in POS (point of sales) en informatiekiosken (bijvoorbeeld in musea of toegangscontrole). Ook is er een toenemend gebruik in document tracking en procesverbetering op de werkvloer. Omdat er USB-drivers beschikbaar zijn voor Windows, Android en LINUX is het nu ook mogelijk een tablet computer of laptop op een eenvoudige wijze van een RFID-module te voorzien.
Nordic ID lanceert kleine RFID-reader

Onder de naam STIX lanceert Nordic ID een nieuwe, kleine RFID-reader. Het gaat om een kleine en goedkope USB module voor het lezen en schrijven van UHF RFID-tags.

