Het winterse weer zorgt voor pret, maar ook logistieke uitdagingen, Onder meer bij de grote supermarkten. Volgens Albert Heijn en Plus is er geen sprake van structurele problemen in de winkels. Albert Heijn bevestigt tegenover ANP wel dat het ‘in een beperkt aantal gevallen’ online bestellingen heeft moeten annuleren. Dat gebeurde wanneer het simpelweg te onveilig was om te leveren. Om hoeveel klanten het precies gaat, maakt de supermarkt niet bekend. ‘Klanten worden hierover persoonlijk geïnformeerd.’
Jumbo meer annuleringen
Bij Jumbo lag het aantal annuleringen hoger. De keten schrapte maandag de bestellingen van ‘een paar honderd klanten’, aldus een woordvoerster. ‘De situatie was op sommige plekken te gevaarlijk voor onze bezorgers om daar in de buurt te rijden.’ Omdat Jumbo spreekt van overmacht, ontvangen de getroffen klanten geen compensatie. In de fysieke winkels bleef de impact beperkt en ontstonden geen lege schappen door vertraagde leveringen.
Plus extra vrachtwagens
Plus ziet eveneens dat het winterweer de bezorging van boodschappen kan vertragen, maar meldt dat de operatie vooralsnog grotendeels doorgaat. ‘Tot nu toe hebben wij nog geen berichten vanuit onze ondernemers gekregen dat er niet uitgeleverd kan worden.’ Om problemen te voorkomen, start Plus eerder met het bevoorraden van winkels, zet het extra vrachtwagens stand-by en houdt het zijn distributiecentra zo veel mogelijk sneeuw- en ijsvrij.
Supermarkten hebben sinds het begin van de winterse weersomstandigheden te maken met hevige sneeuwval en gladheid. Dat bemoeilijkt zowel de belevering van winkels als de thuisbezorging. Met speciale protocollen, aangepaste werktijden en de nodige improvisatie proberen de formules hun logistieke processen draaiende te houden. Het doel is helder: de impact op de bevoorrading zo klein mogelijk houden en de winkelvloeren gevuld.


